Best mead in the World

 

Světový kongres včelařů APIMONDIA. Nejlepší medovina světa je opět ze Smolenic!
 
 
Nedávno se v Montrealu v Kanadě uskutečnil světový kongres včelařů – APIMONDIA. Zlatá medaile a titul Nejlepší medovina světa putuje do Smolenic historicky již podruhé, tentokrát za Klasickou medovinu.
 
Součástí kongresu včelařských odborníků byla i světová soutěž medu a medoviny. Prostřednictvím více výrobců se do soutěže zapojilo i Slovensko, přičemž opětovně získalo historický úspěch. Ze všech zemí získalo právě Slovensko největší počet ocenění a navíc opět titul Nejlepší medoviny světa. Malí slovenští výrobci tak uspěli iv konkurenci včelařských velmocí jako USA, Čína, Argentina, a dalších velkých včelařských zemí.
Slovensko dlouhodobě dominuje z hlediska kvality medoviny i ve světovém měřítku. Slovenští výrobci získávají opakovaně významná mezinárodní ocenění za kvalitu produktů.
 
Souhrnná produkce všech slovenských medovinářů však nedosahuje ani průměrné kapacity jednoho středně velkého vinařství. Na Slovensku stále většina lidí medovinu nezná navzdory její staleté tradici na našem území.
 
Apimondia je světový vědecký kongres včelařů a zároveň název světové federace včelařů.
 
Světový kongres Apimondia se koná každé 2 roky, vždy na jiném kontinentu. Je největší akcí svého druhu.